Коралові поліпи, або корали — група виключно морських кишковопорожнинних, у життєвому циклі яких відсутня стадія медузи.
У цій групі жалких тварин є поодинокі (актинії) та колоніальні (корали) організми, що ведуть прикріплений спосіб життя. На відміну від гідроїдних, у коралових поліпів внутрішня порожнина розділена перегородками на камери. Навколо ротового отвору в коралових поліпів розташований віночок яскраво забарвлених щупальців, саме тому деякі поліпи схожі на квіти.
 
Актинії, або морські анемони, поширені в усіх морях від Арктики до Антарктиди, зустрічаються й у фауні України. У Чорному морі мешкають чотири види актиній, з яких найвідоміша кінська актинія. Її яскраве тіло схоже на циліндр із численними короткими товстими щупальцями. Актинії пересуваються, розслабляючи та скорочуючи підошву, тому не мають твердого скелета. Живляться в основному рачками й дрібною рибою. Актинії можуть мати взаємовигідні відносини з тваринами, зокрема раками-самітниками.
 
актинія кінська.png
Актинія кінська 
 
Корали, на відміну від актиній, мають твердий вапняковий або роговий скелет та утворюю ь колонії із сотен і навіть тисяч особин. На поверхні кожного корала є маленькі отвори, у яких ховаються поліпи зі своїми щупальцями.
 
Коралові поліпи відіграють важливу роль у природі. Мадрепонові корали, маючи добре розвинений вапняковий скелет, беруть участь в утворення коралових берегових і бар'єрних рифів та кільцеподібних островів — атлів. Коралові рифи є місцем проживання найрізноманітніших водоростей, безхребетних тварин, риб тощо. Люди з коралів добувають вапняк, який використовують як будівельний матеріал. У середземному морі є червоний (благородний) корал, у Чорному морі — чорний. Із них виготовляють ювелірні прикраси. Коралові рифи можуть бути перешкодою для судноплавства. інколи є причиною катастроф кораблів.
Джерела:
Біологія: підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Валерій Соболь. —  Кам'янець-Подільський: Абетка, 2015. с. 39 - 40.