Променепері (або кісткові) риби — це група риб із кістковим скелетом й кістковою лускою на тілі.
Це найчисельніша група серед усіх хордових, яка відрізняється від хрящових риб рядом ознак. Вони мають плавальний міхур, зяброві кришки, відкладають для розмноження ікру й мають непрямий розвиток (ікра — личинка — мальок — дорослі особини). У переважної більшості кісткових риб запліднення зовнішнє. 
 
Типовим представником є окунь річковий — прісноводна риба, яка живе здебільшого осіло, поодинці. Усі плавці, крім хвостового, мають нерозчленовані гострі колючі промені. Зяброва кришка у верхній частині закінчується гострим шипом, деколи подвійним. Забарвлення зеленкувато-жовте, з боків є від 5 до 9 темних поперечних смуг.
 
Кісткові риби характеризуються великою різноманітністю, вона об'єднує близько 90 % усіх риб.
 
Осетроподібні — риби, які мають тіло, укрите рядами лусок у вигляді бляшок. Хвостовий плавець — різнолопатевий. Представники: білуга, осетер, севрюга, стерлядь.
 
осетр1 європейський.jpg
Осетр європейський
 
Оселедцеподібні — риби, у яких тіло сплющене з боків, сріблясте, вкрите лускою. Плавці з м'якими променями. Представники: оселедці, сардина, кілька, шпроти, анчоуси.
 
оселедець01.jpg
Сардина — представник оселедцеподібних
 
Лососеподібні — це риби, у яких тіло дещо стиснене з боків, з безпроменевим жировим плавцем, розташованим на спині перед хвостовим плавцем. Більшість є прохідними рибами (мешкають у морях, а для розмноження пливуть у річки). Представники: кета, горбуша, нерка, сьомга, форель.
 
горбуша01.jpg
Горбуша — представник лососеподібних
 
Коропоподібні — група кісткових риб, у яких тіло голе або вкрите лускою, є глоткові зуби, плавці з м'якими променями. Представники: плітка, тараня, сазан, короп, краснопірка, лящ, лин, карасі, амур, товстолобик, в'юн.
 
короп01.jpg
Карась — представник коропоподібних 
 
Окунеподібні — риби, у яких плавці з колючими променями, переважно хижаки. Представники: окунь, судак, йорж, скумбрії, макрелі, тунці, риба-меч.
 
Окунь01.jpg
Окунь 
 
Кистепері — риби, у яких плавці подібні до кінцівок наземних тварин, є легеня, заповнена жиром. Представником є латимерія, поширена в Індійському океані.
 
Латимерія01.jpg
Латимерія
 
Дводишні — риби з плавцями, що мають вигляд лопатей або джгутів та зяброве й легеневе дихання. Поширені в прісних водоймах, що періодично пересихають. Представники: рогозуби, лусковики
 
рогозуб01.jpg
Рогозуб австралійський — представник дводишних риб
Джерела:
Біологія: підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Валерій Соболь. —  Кам'янець-Подільський: Абетка, 2015. с. 109 - 110.