Теорія:

Комаха з неповним перетвореннямпрямим розвитком) проходить у своєму розвитку три стадії: яйце — личинка — доросла комаха (імаго).
Ряди комах з неповним перетворенням: прямокрилі, рівнокрилі, клопи, бабки, таргани, богомоли, веснянки, вуховертки, воші, тощо.
Зверни увагу!
Личинки дуже схожі на батьків і відрізняються від дорослих комах тільки меншими розмірами, відсутністю крил і нерозвиненістю статевої системи.
Личинки кілька разів линяють, ростуть з кожним линянням і усе більше і більше стають схожими на дорослих комах. Згодом у них повністю формуються крила, і вони стають статевозрілими.
 
Неповне перетвонення комах підписи.png
Ряд Бабки
Бабки — комахи з довгим струнким тілом і двома парами сильних прозорих крил.
Бабки (особливо великі) відрізняються дуже швидким і маневреним польотом. Вони — хижаки, що ловлять комах (мух, комарів, дрібних метеликів) на льоту. У бабок великі складні очі, що забезпечують майже круговий огляд, ротовий апарат — гризучий. Крила не можуть складатися вздовж тіла. 
 
стрекоза.jpg 
Бабка
 
Личинки бабок є малорухливими, живуть у ставках, озерах, канавах з водою, річках, зі слабкою течією. Вони, як і дорослі особини — хижаки, хапають рачків, личинок інших комах, пуголовків і мальків риб, що пропливають повз них за допомогою нижньої губи, яка здатна викидатися уперед.

личинка стрекози.jpg 
Личинка бабки
 
Ряд Прямокрилі
До цієї групи належать сарана, коники, цвіркуни і капустянки. У них дві пари крил (передні щільніші, ніж задні). У багатьох представників цього виду задні ноги — стрибальні, ротовий апарат — гризучий. Деякі види сарани добре літають. Сарана харчується рослинами; серед коників є як рослиноїдні види, так і хижаки; цвіркуни — всеїдні.
сарана.JPG 
Сарана харчується рослинами
 
Коник.jpg
Серед коників є як рослиноїдні види, так і хижаки
 
Ряд Рівнокрилих
До рівнокрилих належать цикади, щитовки, попелиці. Комахи цього ряду мають дві пари перетинчастих крил. Ротовий апарат у них — колючо-сисний, а крила, зазвичай, складаються  «будиночком». Харчуються рівнокрилі соком рослин.
 
Цикади — великі (довжиною до \(7\) см) денні комахи, відомі тим, що здатні видавати дуже гучні звуки за допомогою спеціальних органів, розташованих знизу, біля основи черевця.
 
цикада.jpg
Цикада
 
Попелиці — дрібні комахи довжиною \(0,5\) — \(6\) мм. Серед них є як крилаті, так і безкрилі форми. Багато з них — шкідники культурних рослин.

тля.JPG 
Попелиці

Ряд Клопи (Напівтвердокрилі)
Представників цієї групи називають так тому, що їх передні крила (півнадкрила) біля основи є твердими, а на вершині — перетинчастими. Друга пара крил міститься під першою. Саме за допомогою другої пари крил клопи можуть літати. У деяких, наприклад, у постільного клопа, крила відсутні. Ротовий апарат у клопів — колючо-сисний. Серед клопів є види, що харчуються соками рослин, є хижаки і кровосисні (постільний клоп).
 
клоп.jpg
Клоп