Теорія:

Нервова система
Головний мозок рептилій розвивається у напрямку збільшення переднього мозку (його великих півкуль). Поверхня великих півкуль у них є абсолютно гладкою. Близько \(1/4\) об'єму великих півкуль переднього мозку займає кора головного мозку, що відповідає за складні форми поведінки. Решта об'єму — за інстинктивну поведінку. У зв'язку з такою будовою мозку рептилії мають складнішу поведінку в порівнянні з земноводними.

Рух плазунів є складнішим, ніж у земноводних, а отже, у них добре розвинений мозочок.
 
Органи чуття добре розвинені і пристосовані до наземного існування.
Очі захищені шкірястими повіками (верхньою і нижньою) та миготливою перетинкою.
Орган слуху — внутрішнє і середнє вухо, захищене барабанною перетинкою (у змій орган слуху редукований).

ігуана.jpg 
 
Орган нюху відкривається назовні ніздрями.
 
Орган смаку розвинений дуже слабо. Смакові бруньки містяться у різних місцях ротової порожнини.

Органом дотику найчастіше є язик.
 
язик.jpg
 
У змій повіки прозорі і зрослися, відсутня барабанна перетинка (є внутрішнє і середнє вухо). У них добре розвинених сейсмічний слух — вони добре сприймають звуки, що поширюються по землі або по воді.

 змія очі.jpg
 
У пітонів, гадюк, гримучих змій і деяких інших змій є особливі терморецептори, що сприймають тепло, яке виходить від теплокровних тварин. Саме тому змія, навіть не бачачи, наприклад, гризуна, відчуває його присутність.
 
терморецептори змії.png
 
Видільна система
Видільна система утворена тазовими нирками, сечовим міхуром і сечоводами.
У плазунів виводиться через клоаку не рідка сеча, а сечова кислота — згусток відфільтрованих продуктів обміну. Зворотне всмоктування води відбувається у ниркових канальцях. Це охороняє тварин від втрат рідини.

 Видільна.png
 
Розмноження і розвиток
Розмноження і розвиток плазунів відбувається на суші. Запліднення — внутрішнє.
Більшість плазунів відкладає яйця. Зовні яйце покрите щільною шкірястою оболонкою (як у багатьох видів ящірок і змій), або вапняною шкаралупою (як у черепах і крокодилів). Яйця містять дуже багато поживних речовин, необхідних для розвитку зародка (його розвиток повністю відбувається у яйці).

 яйця.jpg
 
Зустрічаються і яйцеживородні плазуни (звичайна гадюка, безнога ящірка веретільниця, живородні ящірки), а також живородні плазуни, що мають плаценту (морські змії та деякі хамелеони).
Джерела:
Зображення:
http://cdo-bio.ru/zoologiya
http://rus-img.com
http://distant-lessons.ru/presmykayushhiesya-reptilii.html