Теорія:

Кровоносна система
Кровоносна система Ссавців є замкнутою, складається з чотирикамерного серця і судин. У Ссавців — два кола кровообігу.
Серце ссавців має повну перегородку і складається з чотирьох камер: двох передсердь і двох шлуночків.
 
У серці кров не змішується, вона повністю розділена на венозну (у правій частині серця) і артеріальну (у лівій частині серця). Органи омиваються чистою артеріальною кров'ю.
 
Є тільки ліва дуга аорти, що відходить від лівого шлуночка, стінки якого товщі, ніж у правого.
 
серце.png
Кров рухається по двом колам кровообігу: велике коло — від лівого шлуночка серця по всьому тілу до правого передсердя; мале (легеневе) коло — від правого шлуночка серця через легені до лівого передсердя.
Венозна кров збирається від внутрішніх органів у воротну вену печінки, а потім у задню (нижню) порожнисту вену. Від голови венозна кров повертається у серце по верхній порожнистій вені.
 
кола кровообігу.png
Обмін речовин
У ссавців високий рівень обміну речовин. Ссавці, як і птиці — теплокровні тварини.
Теплокровні тварини — це тварини з постійною температурою тіла, яка не залежить від температури навколишнього середовища.
Видільна система
Основними функціями видільної системи Ссавців є виведення з організму шкідливих продуктів обміну речовин, надлишку солей, отруйних сполук.
 
Видільна система представлена ​​парними тазовими нирками (мають квасолеподібну форму). Сеча, яка утворюється у них, по сечоводах надходить у сечовий міхур, а з нього по сечівнику — назовні. 
 
видільна.jpg