Теорія:

Нервова система
На відміну від інших хребетних у ссавців особливого розвитку досягає передній мозок (великі півкулі). Його кора, утворена декількома шарами тел нервових клітин, покриває весь передній мозок. У більшості видів ссавців вона утворює мозкові складки і звивини з глибокими борознами.
 
мозок.jpg
 
Високорозвинений головний мозок забезпечує високий рівень нервової діяльності, складну пристосувальну поведінку ссавців.
 
Наприклад, тварина відповідає реакцією насторожування та прислуховування на будь-які нові подразники (повертає голову, очі і вуха в сторону нового об'єкта або подразника) — це орієнтувальний рефлекс. Центр орієнтувальних рефлексів знаходиться у середньому мозку.
 
Поведінка ссавців визначається не тільки складними інстинктами, але і вищою нервовою діяльністю (ВНД), пов'язаною зі швидким утворенням умовних рефлексів. Умовні рефлекси формуються у корі великих півкуль головного мозку.
Органи чуття
У ссавців добре розвинені всі органи чуття. Органи зору, слуху, нюху, смаку і дотику допомагають тваринам знаходити їжу, орієнтуватися у просторі, розпізнавати на відстані особин свого виду або ворога.
 
Більшість наземних ссавців володіє тонким нюхом (у багатьох з них нюх має важливе значення під час пошуку їжі).
 
кіт нюх.jpg
 
Органи слуху добре розвинені.
 
У Ссавців з'являється зовнішній слуховий прохід і вушна раковина (зовнішнє вухо). Ссавці вловлюють звуки вушними раковинами (багато тварин мають рухливі вушні раковини і повертають їх у тому напрямку, звідки надходить звук).
 
За барабанною перетинкою, у середньому вусі розташовані три слухові кісточкимолоточок, коваделко і стремінце.
 
слуховий апарат.jpg
 
Органи зору (очі) мають дві шкірясті повіки з віями (прозора миготлива перетинка, яка присутня у плазунів і птахів, є недорозвиненою).
 
Гострота зору і ступінь розвитку очей у ссавців пов'язані з умовами існування. Особливо великі очі мають ті, хто веде нічний спосіб життя, а також мешканці відкритих ландшафтів (коні, зебри, антилопи).
 
Розрізняти багато кольорів здатні лише мавпи.
 
будова_ока.png
 
Органи дотику представлені вібрисами — дотикальним волоссям.

вібриси.jpg