Птахи — це хордові хребетні теплокровні тварини, пристосовані до польоту.
Нараховують близько \(11000\) видів птахів, в Україні їх понад \(400\) видів. Ареал поширення птахів є надзвичайно великим. Їх можна зустріти від Арктики до Антарктиди в будь-яких умовах: у спекотних пустелях, у тундрі й тайзі, у степах і лісостепах, у тропіках і субтропіках, екваторіальному поясі.
Сучасні птахи представлені трьома групами:
- плаваючі (пінгвіни, не вміють літати);
- бігаючи (страуси, не вміють літати);
- літаючі (усі інші птахи).
Зверни увагу!
Качки, лебеді, чайки, хоча і вміють плавати, належать до літаючих птахів.
Розміри, забарвлення, форма тіла цих птахів також дуже різноманітні. Так, вага птахів коливається від \(1,6\) г (колібрі-бджілка) до \(130\) кг (страус африканський). Але висока спеціалізація до польоту обмежує життя птахів в інших середовищах існування. Серед птахів немає видів, які пристосувалися до життя в ґрунтовому й водному середовищах та паразитуванню в інших живих організмах.
Птахи — високоспеціалізована група теплокровних хребетних тварин, пристосованих до життя в наземно-повітряному середовищі існування.
Відділами тіла птахів є голова, шия, тулуб, кінцівки і хвіст. На голові є очі з рухливими повіками (верхньою, нижньою та мигальними перетинками), ніздрі та слухові отвори. Очі забезпечують птахам чудовий зір, який у них десь у \(8\) разів гостріший, ніж у людини. Більшість птахів добре розпізнає різноманітні кольори. Птахи здатні вловлювати навіть слабкі звуки, а ось нюх у більшості недорозвинений.
Джерела:
Біологія: підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів / Валерій Соболь. — Кам'янець-Подільський: Абетка, 2015, с. 129-130.