Суміші можуть відрізнятися між собою не лише за складом, але і за зовнішнім виглядом. Відповідно до того, як виглядає ця суміш і якими властивостями вона володіє, її можна віднести або до однорідних (гомогенних), або до неоднорідних (гетерогенних) сумішей.
Однорідними називають такі суміші, в яких навіть за допомогою мікроскопу неможливо виявити частинки інших речовин
Склад і фізичні властивості в усіх частинах такої суміші однакові, оскільки між окремими її складовими частинами відсутні поверхні розділу.
 
До однорідних сумішей належать:
  • суміші газів,
  • розчини,
  • сплави.
Суміши газів. Як приклад такої однорідної суміші можна назвати повітря.
До складу чистого повітря входять різні газоподібні речовини: азот (його об'ємна частка в чистому повітрі становить — \(78\) %, кисень — (\(21\) %, благородні гази (аргон та інші) — (\(0,96\) %, вуглекислий газ — (\(0,04\) %).
 
Газоподібною сумішшю є природний і нафтовий гази. Основними складовими частинами цих сумішей є газоподібні вуглеводні: метан, етан, пропан і бутан.
Газоподібною сумішшю є і такий поновлюваний ресурс, як біогаз, що утворюється при переробці бактеріями органічних залишків на звалищах, в ємностях очисних споруд і в спеціальних установках. Головна складова частина біогазу — метан, який містить домішки вуглекислого газу, сірководню та цілого ряду інших газоподібних речовин.
 
Розчини. Зазвичай так називають рідкі суміші речовин, хоча цей термін в науці має ширше значення: розчином прийнято називати будь-яку (у тому числі газоподібну і тверду) однорідну суміш речовин.
 
Важливим розчином, який трапляється в природі, є нафта. Рідкі продукти, які одержують при її переробці: бензин, газ, дизельне паливо, мазут, мастила — також представляють собою суміш різних вуглеводнів.
 
Сплав (твердий розчин) може бути отриманий на основі будь-якого металу, і в його склад може входити безліч різних речовин. Найважливішими в даний час є сплави заліза — чавуни і сталі. 
Джерела:
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Григорович О., Недоруб О. — Київ: Ранок, 2024, с. 116-124.
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Лашевська Г. — Київ: Освіта, 2024, с. 115-120. 
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Попель П., Крикля Л. — Київ: Академія, 2024, с. 57-62.
Хімія: підруч. для 7-го кл. закл. заг. серед. освіти / Ярошенко О., Коршевнюк Т. — Київ: Оріон, 2024, 93-98.